Vajza Ime E Dashur

Por ti mos u frikëso të vijsh!. Shqipëri- Xhulia e ftuar në "Ka një mesazh për ty" ka treguar historinë e jetës së saj. Ndërkohë që vajza ma kthen: patjetër mami, do të jetojmë me ju derisa shtëpia jonë të jetë gati. Ndaj them se femijet tuaj daja im jane VETVETJA. Sa shumë ndjenja që mban brenda saj kjo fjali. Rezarta kishte një mesazh për babain e saj: Unë nuk e di çfarë të bëj tjetër që të të bëj të lumtur. Profeti Muhamed a. Robert Berisha: 'Vajza ime do të jetë e dashura e një reperi' Ishallah ka fatin e mirë! Ndoshta të ketë të dashur një reper. Në krye të listës ishtë ‘’si ta mbani atë të interesuar’’. s eshte profeti im. Pse jo, s'kam gjë me artistët. sepse vlerësohet puna ime, por kjo nuk do të thotë që punoj. "Vajza ime e dashur je shumë e bukur dhe të dua shumë!". E gëzuar dhe mirënjohëse, me gjithë humbjen e hidhur: w01 1/6 23-27. "Ish" i dashur i vajzes e ka padit te fejuarin e saj qe ky ja ka mar nga duartë dhe - Pershendetje Histori Jete. E pyt nena Vajzen Prap: moj vajz e dashur qfar po shkruan ktu se nuk po shof mir , Vajza : ufff ktu lecon kaloj koha pa pritur ather pyti nena perseri: oj zemra ime se ty te kam qfar po thot Ky liber ktu ne ket faqe , se Ti e din mensi po shikoj. Në vendin e dekoruar përplot me lule, të cilat formonin emrin e vogëlushes, Arditi shkroi. Arsyeja pse po të shkruaj është fakti që bota ka qenë deri sot shumë e ashpër me vajzat. Një studente nga universiteti “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan, ka ndare nje shqetesim me te gjithe. Mjë mesazh deri diku i pazakontë ka mbërritur mbrëmjen e sotme në redaksinë e JOQ. Përshëndetje, e dashur! E kuptoj mjaft mirë konfuzionin që iu shkakton sjellja e vajzës. Vajza angleze, Emily Thomas e cila është asistente e aktorit. “Bija ime e dashur. Vajza ime, ekzistojnë ca veti negative të përbashkëta tek gjithë shpirtrat, nëse njeriu përpiqet dhe jep mund maksimal i përmirëson apo mund ta zbut vrazhdësinë e tyre. Skip navigation Sign in. Unë jam e trishtuar sepse jeni tmerrësisht i gabuar kur thoni se një fëmijë me sindromin Down mund të përkeqësojë cilësinë e jetës sonë. Harroji këto dhe fillo detyrën tënde Lili ime e dashur, fillo shkollën dhe vazhdoje, mos e lër veten të shuhesh në. "Kam dashur gjithmonë të ktheja përgjigje gjatë këtyre viteve, por nuk doja të të thyeja zemrën. Kjo ngase, vajza e tij Anna festoi ditëlindjen, e padyshim që urimin më të bukur ajo e pranoi nga babai. Teuta Krasniqi është një aktore shumë e dashur për publikun. Te gjata Eh koka ime e renduar Ne keto ore te gjata vargjet e Mia te lendura kujtim lotesh E lot kujtimesh pikojne Ne kete bote te rrejshme po e Le zemren, ke per ta marr gurin. s që nuk u martua me ndonjë tregtar të pasur. Lunija e cila ka studiuar në Francë për regji, sot ajo punon në Televizionin Publik të Kosovës pikërisht në regji, shkruan Magazina. Gjërat private i kam shumë të shtrenjta. Rrethanat e vdekjes tragjike të Sabrinës nuk u thanë gjatë ceremonisë, ndërsa nëna e saj u kërkoi të pranishmëve që të kujtonin kohërat e bukura. Shkruaji psikologes: Pse vajza ime nuk dëshiron të luajë? Përshëndetje, znj. “Vogëlushi është 50% yni e 50% i Joelle”, – thotë Albani, që ka përfshirë në çdo hap të vetin edhe të bijën. Shume urime per Ty e dashur! E dashur moter! Ndihem shume krenar/e te te therras ty MOTER. Ajo ka dashur të njohë nënën e saj, por babai asnjëherë nuk ka pranuar t’i tregojë të vërtetën. Vajza e politikanit të njohur, Behgjet Pacollit, feston sot ditëlindjen dhe me siguri urimin më të bukur e ka marrë prej babait të saj. Pergezimet me te sinqerta kolegeve te Spitalit Ushtarak! “I dashuri profesor Dilaver, Vajza e jonë Fatmirja 37 vjeçe vdiq në Spitalin Ushtarak të Tiranës, në mëngjesin e ditës e premte, të datës 7korrik 2017. gjyshja ime e dashur. E kupton ku do dal unë, nuk jam vetëm unë në këtë mes. eshkuar, wattys2018, liqen. Vazhdo e dashur, zihu me mamin, ktheja llafin babit. Nëna e Habrës vd. E pyt nena Vajzen Prap: moj vajz e dashur qfar po shkruan ktu se nuk po shof mir , Vajza : ufff ktu lecon kaloj koha pa pritur ather pyti nena perseri: oj zemra ime se ty te kam qfar po thot Ky liber ktu ne ket faqe , se Ti e din mensi po shikoj. Zv/ministri i Infrastrukturës, Artan Shkreli reagoi sot për të sqaruar ndjekësit e tij në ‘Facebook’ se kishte rënë pre e një sulmi kibernetik, ku ndër të tjera, autorët i kishin publikuar një reagim kundër projektit të kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj, për ndërtimin e një rruge në zonën e Gardës së Republikës. Seriali Trego Ti Deti i Zi (Lot ne Detin e Zi) – Nafesi u detyrua të martohej me Vedatin, i cili e keqtrajtonte dhe torturonte atë, një ditë Nefes e…. “Vajza ime e dashur je shumë e bukur dhe të dua shumë!”. Shfaqja e dashur e fëmijëve Peppa Pig po akuzohet nga zjarrfikësit në Londër se është seksiste dhe i dekurajon vajzat për t'u bërë zjarrfikëse, pasi përdor terma që i referohen vetëm gjinisë mashkullore. Shkuan 365 dite pa ty, njeriu me i dashur per mua, DAJA IM ! Vetvetja , kjo fjale qe ka shume kuptime dhe qe une e percjell perhere edhe tek motrat e mija, tek djali im dhe vajza ime , por dhe tek nipi e mbesa, te jesh vetvetja , sa gje e bukur eshte dhe sa krenar te ben ne shoqeri. Në një fletë të prerë me formën e dorës së saj, ajo ka shkruar: “Duart e tua, mamushi im, ma mbushin zemrën gjithë gëzim. Do isha me ty sot, duke pirë një kafe e duke trazuar një lugë sheqer në të, me etjen e madhe për të treguar se si po më shkojnë gjërat e se si jeta ime nuk ecën në shina treni, por e ndërton rrugën e saj vetvetiu, duke menduar se ku do ta kalonim fundjavën të dyja, nën një çati të drunjtë, oxhak, çaj dhe kanellë, mbështjellë me batanijen e. Epo, duket se ndryshe nga kolegët e tjerë Roberti dëshiron që. Unë marrë gjithmonë masa paraprake shtesë sa herë që shkojmë për të bërë pazar”, shtoi Emma. shumica e artisteve internacionale e kane gjithashtu. Shkruaji psikologes: Pse vajza ime nuk dëshiron të luajë? Përshëndetje, znj. Video Search Result for ditelindjen Mbesa simpatike e Shyhrete Behlulit, njihuni me vajzat dhe burrin Foto galeri: pin. “E dashur vajza ime, …unë tani jam student, ti s’ke ardhur ende në botë dhe as që e njoh njeriun që do të jetë nëna jote. Mirela Milori: E ke dashur ndonjëherë këtë njeri? Fatbardha Sinani: Me thënë të drejtën edhe e kam dashur, edhe jo. "Vajza ime e dashur je shumë e bukur dhe të dua shumë!". Foto e realizuar ne bregdetin e mrekullueshem te Adriatikut, ne Golem ne nje nga shetitjet me familjen. E dashure vajza ime sot eshte dita me speciale per ty, eshte koha per te ngrene embelsire dhe te kendojm disa kenge mjafte te bukura. Dhe do t’ju falesh atyre per te. bleona ka gjetur menyren e saj per te fituar para. Ajo eshte mikja ime. Sms Dashurie Per Mengjes. E dashure vajza ime sot eshte dita me speciale per ty, eshte koha per te ngrene embelsire dhe te kendojm disa kenge mjafte te bukura. Art Abazi: Vajza në klip me shokun tim Mc Kreshën është e dashura ime, tani e dua më shumë sepse… Kur fansat i panë bashkë Art Abazin dhe Mc Kreshën në klipin e ri “Enigmë”, u çuditën për këtë kombinim kaq interesant mes dy artistëve të vërtetë. Modelja 30-vjeçare tregon format e saj të shtatzanisë për 2. Ky është një model. Sa shumë ndjenja që mban brenda saj kjo fjali. Edhe pse ato janë të bukura, ka diçka shumë më të rëndësishme, torta!! Unë nuk jam i sigurt se çfarë të shkruaj për ditëlindjen tënde vajza ime e dashur. Këtu nis aventura e saj, për të përdorur reputacionin e ri, që të bëhet vajza më popullore e shkollës. ღ Urime te ndrryshme per -Ditelindje- ღ ''. SHUM URIME PER TY. Përkundër trupit të gruas, truri i saj ishte më i vogël se ai i zogut në degë, e fajin për këtë, në një masë të madhe, e kisha edhe vetë. Faleminderit nga Vita!. E-fletëpalosja ime "Nuk mund të jetë besnike" do të ndihmojnë gjithashtu. Ai u përpoq të më vriste", dhe më pas kthehet nga Erick duke i kërkuar që të tregojë të vërtetën. VIDEO/ “Kam të dashur dhe. Jam i kenaqur qe Zoti im eshte ALLAHU, feja ime eshte Islami dhe qe Muhammedi a. Autor: Azem Deliu “E dashur vajza ime, …unë tani jam student, ti s’ke ardhur ende në botë dhe as që e njoh njeriun që do të jetë nëna jote. Vajza e saj, Doa sot ka ditëlindjen dhe mami Edona e ka uruar në instagram me këto fjalë: "Datelindja jote qofte e mbu. Ishe aq e bukur, aq e zgjuar dhe ke prekur kaq shumë njerëz. "Vajza ime e dashur je shumë e bukur dhe të dua shumë!". Unë jam e trishtuar sepse jeni tmerrësisht i gabuar kur thoni se një fëmijë me sindromin Down mund të përkeqësojë cilësinë e jetës sonë. Te jete e sinqerte, mosha 25 deri 30 vjece gjatesia te jete nga 165 e lart,te jete e lezetshme ne paraqitje. ღ Urime te ndrryshme per -Ditelindje- ღ ''. Rrëfimi: Jam 24 vjeçare, kurse i dashuri im është 23. Këngëtarja Irini Qirjako është një personazh shumë i dashur për publikun shqiptar. M e rastin e Ditëlindjes sime, që prindërit e mi, në bashkëpunim me Krijuesin, vendosën ta kem në një ditë paksa jo të zakontë, Ditën e Gënjeshtrave, më erdhën urimet e mëposhtme nga miq dhe dashamirë, të cilët, duke injoruar traditën e kësaj dite, thanë të vërteta zemre për mua. Nuk dua të të them fjalë të mira sepse dashurinë për ty thjesht e ndjej në shpirt dhe ta kam shprehur gjithmonë. Vajza ime gezon shendet te plot, e na gezon cdo dit. Në periudhën e shtatzënisë ajo shikon në ëndërr. E sot njëra prej vajzave të këngëtarit Ermal Fejzullahu shënon pikërisht këtë ditë të veçantë. Një grua 36 vjeçare ka rrëfyer për The Sun se është ndarë nga partneri i saj pas 20 vite bashkë, me të cilin ka dhe dy djem, përcjell Bota sot. Uploaded by. Vishet ekstravagante, bën shumë tualet dhe i ndërron të dashurit shpesh. Kështu që historia e palumtur E Natyrës dhe Sanjarit kthehet në epikë. pyetur për marrëdhënien e saj me këngëtarin Luis Ejlli, Megi nuk ka dashur të prononcohet: “Ka disa gjëra që unë i kam tepër të veçanta. “Vajza ime e dashur je shumë e bukur dhe të dua shumë!”. “Gëzuar beba ime”, ka shkruar ai mbi njërën fotografi, ndërsa në një tjetrën tregoi ambientin ku u festua ditëlindja e Anës. Vera Bushati zbriste prej katit të katërt me hap të ngadaltë. Vajza ime lindi nën peshë duke qënë se nuk erdhi në jetë në kohën e duhur dhe menjëherë pas kthimit në shtëpi u përballa me një masë të madhe kritikash dhe këshillash tepër konfuze. Vajza ime e madhe u kthye në Shqipëri dhe fëmijët e saj i sollën prindërve të mi hare, gëzim që të gjithë gjyshërit e duan. Para pushkatimit/ Hilmi Hysi i shkruan letër bijës së tij, ku i lë amanetet e fundit: "Tani që të shkruaj, të shoh sikur të kam përpara; shoh lotët e tu. Sot, vajza e saj, Tara feston ditëlindjen, e Teuta ka zgjedhur fjalët më të veçanta për ta uruar atë. Në një status në Facebook, Pacolli ka postuar një foto me Hanën duke i uruar jetë të gjatë e të lumtur, e duke i thënë se ajo është shtylla e jetës së tij. Ja urimi i këngëtares: Sot ashte dit e vecant perseri per mue dua ta ndaj gzimin tim me ju miq dashamir dhe njerzit e mi gzimi im i par sot ka ditlindjen ajo ashte Drenica vajza ime e cila me dha emrin per her te par Nan …. e vetmja gjë që mësova se. 23 Prill, 2020 16:49. Ajo ishte e vogël dhe topolake, si ndonjë kukull. Vajza e saj, Doa sot ka ditëlindjen dhe mami Edona e ka uruar në instagram me këto fjalë: "Datelindja jote qofte e mbu. Marrëdhënia midis nënës dhe vajzës është aq e ndërlikuar sa shpesh ato jetojnë një ekzistencë paralele. Pse jo, s'kam gjë me artistët. Vajza e saj e vogël, Abigail, po qëron manderina e njëkohësisht po luan në kitarë e po këndon. 12- “Ju njerëz dijeni se jeta e kësaj bote nuk është tjetër vetëm se lojë, kalim kohe në argëtim, stoli, krenari mes jush dhe përpjekje në shtimin e pasurisë dhe të fëmijëve, e që është si shembull i një shiu prej të cilit bima i habit bujqit, e pastaj ajo thahet dhe e sheh atë të verdhë, mandej bëhet e thyer, e. Mund të jem pak e ashpër dhe gjykuese, por nuk gënjej kur them se jam shumë e lumtur që vajza ime 27-vjeçare po rritet në Amerikë në këto kohë. por ti i dashur më le në vetmi dora ime shkruan zemra më tregon vetem për ty e dashur as pak nuk pushon. Nuk ka ushtri; nuk e ushtron kontrollin dhe sovranitetin e plotë në tërë territorin e …. Vajza e Xhemajl Mustafës, Beriana Mustafa : Ata që e dhanë urdhrin për vrasjen e babit tim sot e gëzojnë pushtetin. 829 Me gusta · 48. Të jesh e bija e një fytyre publike, është e pamundur të mos jesh e përfolur nga mediat rozë. Nje Dashuri Nga e Shkuara epizodi 4 – Serial Latin Më Fal – Pamje nga epizodi 1405 – 27. Në qoftë se do t’i kishe bërë më përpara, kur isha vetëm unë në këtë mes, pa u zhvilluar gjyqi, as nuk do hynte gjyqtari, sekretarja ça jan këto Po. Vizion Plus TV 1,879,018 views. Unë marrë gjithmonë masa paraprake shtesë sa herë që shkojmë për të bërë pazar”, shtoi Emma. "E dashur vajza ime, …unë tani jam student, ti s'ke ardhur ende në botë dhe as që e njoh njeriun që do të jetë nëna jote. AI është siguria ime sepse nuk dua që të mbetem vetëm, por kjo është krejt arsyeja pse unë po rri me të. Ajo është 7 vjeç dhe tregohet shumë pasive në lojën me moshatarët. po ju le ta shijoni:. Cherelle Neille thotë se fytyra e saj e bukur është një mallkim sepse kandidatët e saj për të dashur e shohin vetëm si një ‘bukuroshe’ për ta mbajtur në krah dhe për […]. “Vogëlushi është 50% yni e 50% i Joelle”, – thotë Albani, që ka përfshirë në çdo hap të vetin edhe të bijën. Xhoi është zemërmirë, nuk di të bëjë keq. 'Harper është shtatë vjeç tani… Ditëlindje të lumtur vajza ime e madhe. Nëna ime, e cila po pinte kafe, më shpjegoi se natën, në Shqipëri, kishte një tërmet shumë të fortë. This video is unavailable. Ajo zgjodhi të shkollohet në Atdheun e saj, dëshiroi të vijoj një shkollë të mesme publike. a ishte musliman i devotshëm, që do të kujdesej me dashuri për vajzën e tij të vogël edhe pasi ai të vdiste. David Beckham ka postuar një seri fotosh në Istagramin e tij me vajzën e tij të dashur. 2020 Italia prej pak ditësh është në alarm prej Koronavirusit, kur deri më tani janë raportuar 6 të vdekur dhe mbi 230 të prekur. Vajza e saj, Doa sot ka ditëlindjen dhe mami Edona e ka uruar në instagram me këto fjalë: "Datelindja jote qofte e mbu. Portreti i gjyshes Edhe Anën edhe Anin i kishte marrë malli shumë për gjyshen. Vecanti lirike të një poeti Shënime për vëllimin poetik "Vajza e manaferrave" të poetit Delo Isufi Shfletimi i librave poetikē tē autorēve vlonjatē, e ka nē natyrēn e tij tē të mbush si pa ndjerē me tinguj dyjaresh dhe harmoni kēngēsh polifonike ,dhe mē shumē se kaq ,tē tē krijojē ndjesinē se gjendesh i rrethuar me. Jam e sigurt që burri im nuk do marrë kurrë një pusullë të. Një baba dhe vajza e tij e madhe kanë vendosur që mos jetojnë bashkë me Milën, vajzën 4-vjeçare e cila është e sëmurë me leucemi. E kaq është dashur që plaga e pambyllur e aktorit të rihapet sërish, duke postuar një mesazh me fjalë prekëse për bijën e humbur. Ajo ka postuar të premten një foto teksa shfaqet e relaksuar, dhe duke shijuar diellin në plazh. s që nuk u martua me ndonjë tregtar të pasur. Rrethanat e vdekjes tragjike të Sabrinës nuk u thanë gjatë ceremonisë, ndërsa nëna e saj u kërkoi të pranishmëve që të kujtonin kohërat e bukura. TIRANË- Reperi G Bani ka folur lidhur për jetën e tij personale, i ftuar në emisionin "Glamour Zone", ku edhe nuk i kurseu detajet. Që nga viti 1971 unë kam pasur shumë ditare dhe i kam dhe sot. kur zhgejehesh ne dashuri :vetem tek nje zonje qe perjeton kte emer mund te rikthesh lumturi te sinqert. Shqipëri- Xhulia e ftuar në "Ka një mesazh për ty" ka treguar historinë e jetës së saj. Në testimet që kemi bërë, vajza dhe djali im ishin negativë dhe vetëm burri im ishte pozitiv. Nuk kishte nevojë për gardërobën e shtrenjtë, të cilën ia kishte sjellë e ëma, e as nuk kërkonte para, që të mund të jetonte më rehat. Nuk mund të vazhdoj me çfarëdo pak kënaqësie. Title: Vera ime pa të dashur Original: Main sommer fast ohne jungs Category: Novel Author: Dagmar Hoẞfeld Albanian translator: Migena Xoxa Publisher: Albas Year: 2019 Pgs: 212 Weight: 0. Vajza ime e vogël. Besojmë se ju kujtohet ish banorja e Big Brothër Jona Kalemaj, e cila ka qenë mjaft aktive në rrjetet sociale. Vajza me zemer te arte. E dashur zemra ime, Kur unë dhe mami po bënim disa kërkime në google në gjysëm të kërkimeve tona google na ktheu përgjigjen e disa nga gjërave më të kërkuara në botë. Ajo zgjodhi të shkollohet në Atdheun e saj, dëshiroi të vijoj një shkollë të mesme publike. Vajza ime gezon shendet te plot, e na gezon cdo dit. Jo e dashur, jeta nuk është e thjeshtë, por është e bukur. “Sot, vajza ime Hana mbushi 13. Imami i një xhamie në Malishevë, Bedri Bytyqi, konsideron se e mitura nga Drenasi, e cila ka qenë vik. Dhe unë e kam zemërën të thyer në mendimin që ju mund ta thoni edhe sot, për një nënë. Është e dashur, e bukur si engjëll. Dhe duket se Agnesa e ka hedhur pas krahëve ndarjen dhe ka gjetur një partner të ri. s që nuk u martua me ndonjë tregtar të pasur. " Në "MTV VMAs" në gusht, gjatë fjalimit të saj Pink foli për vajzën e saj të vogël dhe sfidat e edukimit të një fëmije. Edhe sepse mamaja ime ishte një njeri që nuk ka dashur shumë që…. Nuk kam me kë flas se njerëzit më paragjykojnë. Komedi Romantike. E dashur nëna ime! 0 March 8, 2019. E mori vajza që e hapi dhe shënoi një titull me flamastër të kuqe. Unë isha 4 vjeçe dhe ai la të nënkuptohej se nëna ime kishte fjetur me shumë meshkuj dhe se e kishte gënjyer. Besojmë se ju kujtohet ish banorja e Big Brothër Jona Kalemaj, e cila ka qenë mjaft aktive në rrjetet sociale. Sot buzëqesh për gjërat e vogla dhe ushqej çdo moment lumturie. Vajza ime e vogël. Jam e gjate 156 cm, 52 kg, kam cica te mira dhe bythe te rrombullakta. Pasi na tregoi për jetën e tij, Shefqeti pa se në studio e kishte ftuar vajza e tij. Një grua me një fëmijë të vogël, por që nuk mund t’i shikojë dot fytyrën. Urime detlindjen o vella i dashur shpresoj tet te lumtur rinin tane qe dot kesh xhithmon e ibafsh100vjet te lumtra dhe me gezime tung. Arsyeja pse po të shkruaj është fakti që bota ka qenë deri sot shumë e ashpër me vajzat. kam pasur një familje, por unë kam dashur që të di kush është nëna ime, kush janë rrënjët e mia, kush është gjaku im. TIRANË- Reperi G Bani ka folur lidhur për jetën e tij personale, i ftuar në emisionin "Glamour Zone", ku edhe nuk i kurseu detajet. Vajza ime, Xhoana Nano! Magdalena Alla. - Nga shumë burime. Nëna shqiptare e konfirmon: Vajza ime e prekur nga koronavirusi (FOTO) 21:22 / 24. Ishe aq e bukur, aq e zgjuar dhe ke prekur kaq shumë njerëz. E pyt nena Vajzen Prap: moj vajz e dashur qfar po shkruan ktu se nuk po shof mir , Vajza : ufff ktu lecon kaloj koha pa pritur ather pyti nena perseri: oj zemra ime se ty te kam qfar po thot Ky liber ktu ne ket faqe , se Ti e din mensi po shikoj. po nuk me pelqente aj djali po vajzes nuj ja thash se nuk me pelqen vetem se I thash bija ime te kam vetem ty te dua shum ti duhesh ta vazhdojsh shkollen ke koh per martes te premtoj deri me fund dot te ndihmoj. Aty ai foli për mua: “28% e popullatës mashkullore në Amerikë mund të jenë babai i saj”, ndoshta bazuar nga një manipulim i rezultateve. ღ Urime te ndrryshme per -Ditelindje- ღ ''. Të mos e ngatërrojmë keqedukimin me vitalitetin. Argjentina e ka uruar nënën me fjalët më të mira. Shqipëri– Xhulia e ftuar në “Ka një mesazh për ty” ka treguar historinë e jetës së saj. Shfaqja e dashur e fëmijëve Peppa Pig po akuzohet nga zjarrfikësit në Londër se është seksiste dhe i dekurajon vajzat për t'u bërë zjarrfikëse, pasi përdor terma që i referohen vetëm gjinisë mashkullore. Të gjithë e dimë, mjafton vetëm një titull për t'i bërë gjërat të marrin tjetër kuptim. Title: Vera ime pa të dashur Original: Main sommer fast ohne jungs Category: Novel Author: Dagmar Hoẞfeld Albanian translator: Migena Xoxa Publisher: Albas Year: 2019 Pgs: 212 Weight: 0. Këngëtarja e dashur nga Kosova, Edona Llalloshi përveç një karriere të suksesshme në muzikë, ka edhe një familje të shëndoshë. Portreti i gjyshes. gjyshja ime e dashur. Ti qesh me gjithçka dhe më bën të kuptoj sa e bukur është jeta. Më Dashuro. "Sepse seksi është argëtim!" Unë kurrë nuk kam harruar se si ajo e tha atë, në mënyrë […]. Përshëndetje, e dashur! E kuptoj mjaft mirë konfuzionin që iu shkakton sjellja e vajzës. - Vajza ime e dashur. Që nga viti 1971 unë kam pasur shumë ditare dhe i kam dhe sot. Nëna ime, e cila po pinte kafe, më shpjegoi se natën, në Shqipëri, kishte një tërmet shumë të fortë. Është e dashur, e bukur si engjëll. E dashure vajza ime sot eshte dita me speciale per ty, eshte koha per te ngrene embelsire dhe te kendojm disa kenge mjafte te bukura. Sot, vajza e saj, Tara feston ditëlindjen, e Teuta ka zgjedhur fjalët më të veçanta për ta uruar atë. Pasi shoku i saj, i lutet që të pretendojë se kanë bërë dashuri bashkë, Oliv, fillon të cilësohet nga gjithë si 'e lehtë'. Une at djal e njofsha ishum shum afer me shtepi aj ishte refugjat ndersa vajza e lindur ktu. Te deshiroje shum lumturi dhe suksese ne jete. Disa mendojnë që e kanë prej floriri, si puna ime, këtu na thërrasin "lezbike". Vajza Übersetzung im Glosbe-Wörterbuch Albanisch-Deutsch, Online-Wörterbuch, kostenlos. Vajza është 16 vjeçe dhe unë nuk di asgjë për këtë djalë. Rezarta kishte një mesazh për babain e saj: Unë nuk e di çfarë të bëj tjetër që të të bëj të lumtur. E dashur vetja ime Po të kërkoj që sa e sa kohë, por nuk po të gjej. Dua të të falenderoj!. Lajmin ajo e ka ndarë me ndjekësit e saj në Instagram, ku ka rrëfyer lidhjen e veçantë që kishte me gjyshen, ndërsa tregon se në SHBA dhe nuk ka mundur ta përcjellë për në banesën e fundit. I ka kënduar shumë Drenicës. Vecanti lirike të një poeti Shënime për vëllimin poetik "Vajza e manaferrave" të poetit Delo Isufi Shfletimi i librave poetikē tē autorēve vlonjatē, e ka nē natyrēn e tij tē të mbush si pa ndjerē me tinguj dyjaresh dhe harmoni kēngēsh polifonike ,dhe mē shumē se kaq ,tē tē krijojē ndjesinē se gjendesh i rrethuar me figura "gjarpērushesh dritēargjenda" apo me kaçurelse. al Ajo është një punëtore e zonja dhe shumë e dashur me kolegët, pasi kjo shihet edhe në fotografitë e …. Po, jam vajza nga fshati, e cila ka fituar kuroren e Miss-it të Kosovës e Shqiperisë dhe asnjëherë nuk e kam mohuar origjinen time, madje e kam cekur me krenari vendlindjen time, sepse jam rritur në një familje ku jam edukuar për vlerat e vërteta të njeriut e jo për ndasitë fshat – qytet, ndasitë fetare a racore. Fillova punë në Bankën e Shqipërisë si specialiste e thjeshtë dhe aty vazhdoj dhe sot,”- vijon vajza e ish-parlamentares Topalli. Letra e vajzave të Eleonorës: “Nëna ime e dashur, më vjen keq që ke vdekur” Vajzat e Eleonora Giloliminit, nëna 39-vjeçare e cila vdiq në Corinaldo, donin të linin një letër lamtumire në arkivolin e nënës së tyre. "Gjëja e fundit që më tha ishte […]. U ndjeva keq, se përse nuk isha unë si mama, ajo që do i kisha thënë shumë gjëra vajzës sime, por pasi e kalova këta, më erdhi mirë që fëmijët. Mos harro qe Mami te do shume dhe je drita e syve te mij. Pergezimet me te sinqerta kolegeve te Spitalit Ushtarak! “I dashuri profesor Dilaver, Vajza e jonë Fatmirja 37 vjeçe vdiq në Spitalin Ushtarak të Tiranës, në mëngjesin e ditës e premte, të datës 7korrik 2017. Kerkoj nje te dashur qe te kete lek, qe te me ndihmoje per shpenzimet. - Vajza ime e dashur. Xhulia e ftuar në “Ka një mesazh për ty” ka treguar historinë e jetës së saj. Epo, duket se ndryshe nga kolegët e tjerë Roberti dëshiron që. E di cdo te thotë të kesh ty? Te te kesh ty do te thote te kesh boten ne dorë!. Te deshiroje shum lumturi dhe suksese ne jete. s Dy vellezerit ne Xhenet Askush nuk pendohet per bamiresite e bera Vizato nje buzeqeshje Altruizem Ne konsiderojme pasuri vetem vlerat monetare Vepra e mire nuk humbet kurre Tregoni besim tek nje person qe ai te perpiqet ta meritoje ate Ti je produkt i menyres se te menduarit Cfare e ben njeriun njeri Me profetin Musa a,s. Siç më thoshin dhe prindërit e mi: "Do kuptosh një ditë kur të jesh prind dhe ti". s eshte profeti im. Ajo ka postuar të premten një foto teksa shfaqet e relaksuar, dhe duke shijuar diellin në plazh. Mesa duket koronavirusi vazhdon të ndajë shumë familje. Kriteret e mia, per vajzen jan:- të jetoj ne Tiranë ose Durres pasi nuk besoj qe nje njohje funksionon kur është ne mes distanca ndermjet dy personave. Për ty i dashur kisha pranua Me uj të mxet me u pervlua Me gur të mullinit me u blua Vetem prej teje mos me u laegua. Unë mund të komplimentoj për bukurine tënde të brendshme dhe të jashtme. Nuk e dija shoqja ime dashur qe ti po luf toje ndaj perbindeshit me te madh te diteve tona! E dija qe ishe forte shume e forte! Kemi kaluar shume dallge bashke! Po te isha afer teje do ti numeroja nje nga nje te gjitha, se nuk i kam harruar! Por mjafton dhe kaq ! Te kam dashur dhe te dua shume Shpresa Allkanjari Reci!. Por mbi te gjitha ti je motra ime me nje zemer te bute dhe te dua shume motra ime e dashur. Këngët e saj u kanë dhënë moral luftetarëve të UÇK-së dhe ky heroizëm ka bërë që Fatmira Brecani, të jetë edhe më shumë e lidhur me Drenicën. E gjithë bota je Diell i pashuar! 2. Meti i “BB5” bëhet baba: “Mirëserdhe në jetë vajza ime Liora” PRISHTINE – Modeli dhe moderatori kosovar, Meti Alshiqi, një ndër personazhet më të dashur të “Big Brother Albania 5” është bërë baba i një vajze, të cilën e kanë pagëzuar me emrin Liora. Dhe sa lindi vajza ime, doja pastaj gjithë fëmijët e botës. Njerëzit detyrohen të ndahen dhe mos jetojnë më bashkë për hir të personave të dashur. Vajza ime gezon shendet te plot, e na gezon cdo dit. E sot njëra prej vajzave të këngëtarit Ermal Fejzullahu shënon pikërisht këtë ditë të veçantë. Por ti mos u frikëso të vijsh! Dhe nëse vjen, unë do të ec nëpër zjarr dhe do të bëj që ti të mos e ndjesh. Kohë pas kohe unë ende luftoj sot dhe nuk jam aspak baba i përsosur. Vishet ekstravagante, bën shumë tualet dhe i ndërron të dashurit shpesh. 480,830 likes · 87,413 talking about this. ”Mëso respektin çun i dashur se je një zero me bisht”, reagon fort vajza e Stefit 12 December, 2016 Siç edhe pritej debati i tensionuar mes vëllezërve korçarë dhe Florit e Brunos mori përmasa edhe më të mëdha. Kështu që historia e palumtur E Natyrës dhe Sanjarit kthehet në epikë. Shkruaji psikologes: Pse vajza ime nuk dëshiron të luajë? Përshëndetje, znj. Kam dashur që të jenë të dinjitetshme para njerëzve. Është yll shprese, kur mendon se gjithçka është shuar. Mos harro qe Mami te do shume dhe je drita e syve te mij. Iva Aliko, vajza e ekraneve që promovohet përmes deklaratave të bujshme se ka një të dashur deputet dhe me anë të fotove ku shihet pothuajse e zh veshur, është bërë pjesë e një skéme próstitucioni. Sepse ti nuk je vetëm ime mbesë, por vajza ime që përherë kam dëshiruar", ka shkruar Maliqi krah videos ku shfaqet me mbesën duke kënduar dhe qeshur. Mjë mesazh deri diku i pazakontë ka mbërritur mbrëmjen e sotme në redaksinë e JOQ. Tashmë je rritur, je bërë grua e pavarur dhe së shpejti do martohesh. Ajo ka dashur të njohë nënën e saj, por babai asnjëherë nuk ka pranuar t’i tregojë të …. Nuk e mora as si një sfidë, as si një gjë të mirë, as si një gjë të keqe; dhe as si një emër normal, të zakonshëm. Nuk e dija shoqja ime dashur qe ti po luf toje ndaj perbindeshit me te madh te diteve tona! E dija qe ishe forte shume e forte! Kemi kaluar shume dallge bashke! Po te isha afer teje do ti numeroja nje nga nje te gjitha, se nuk i kam harruar! Por mjafton dhe kaq ! Te kam dashur dhe te dua shume Shpresa Allkanjari Reci!. Nga ai […]. s Dy vellezerit ne Xhenet Askush nuk pendohet per bamiresite e bera Vizato nje buzeqeshje Altruizem Ne konsiderojme pasuri vetem vlerat monetare Vepra e mire nuk humbet kurre Tregoni besim tek nje person qe ai te perpiqet ta meritoje ate Ti je produkt i menyres se te menduarit Cfare e ben njeriun njeri Me profetin Musa a,s. E dashur profesoreshë, vajza ime nuk e zgjodhi Amerikën për të vazhduar shkollën e mesme, ndonëse e kishte atë mundësi. Por meqënëse më bëri gjithë këto gjëra, më ka futur në konflikt, në fund fare se kam dashur fare. Skip navigation Sign in. E dashur shoqëri, unë e di se çfarë jam duke bërë me fëmijën tim. Faleminderit. E kisha mendjen vetëm tek leximi dhe tek shkrimi”. Xhoi është zemërmirë, nuk di të bëjë keq. Ishte ky një takim për t'u mbajtur mend. Kur ishte vetëm 17 vjeç, ajo ka mësuar nga bashkëmoshatarët e saj se prindërit që ajo jetonte, nuk ishin prindërit biologjikë. Mos harro qe Mami te do shume dhe je drita e syve te mij. Kur te shoh aq te lumtur dhe qe ne cdo kohe rrezaton miresi dhe dashuri me ben te ndjehem dhe une e lumtur dhe krenare qe jam vajza jote. As tigri e as luani As deti e as oqeani As bota me shum mundime S'mund të largoj nga zemra ime. Në vendin e dekoruar përplot me lule, të cilat formonin emrin e vogëlushes, Arditi shkroi. 09/25/2017 08:08 nga: Ajo ka thënë se momentalisht po bën seks me tre meshkuj në punë, edhe pse ka një të dashur që e do shumë. Fillova punë në Bankën e Shqipërisë si specialiste e thjeshtë dhe aty vazhdoj dhe sot,”- vijon vajza e ish-parlamentares Topalli. Nuk e kam mendjen tek mjekimi, kam hallin e gocës. E dashur bija ime. Vajza e Ekspeditës, e cila u zhduk në një natë dasme, shfaqet në një tjetër natë dasme pikërisht nëntë vjet më vonë. Vajza e saj tjetër, Charlotte është 25 vjeç dhe është distancuar me familjen në shtëpinë e saj. April 16, 2020 April 16, 2020 Perrallashqip. E dashure vajza ime sot eshte dita me speciale per ty, eshte koha per te ngrene embelsire dhe te kendojm disa kenge mjafte te bukura. Vajza ime, ekzistojnë ca veti negative të përbashkëta tek gjithë shpirtrat, nëse njeriu përpiqet dhe jep mund maksimal i përmirëson apo mund ta zbut vrazhdësinë e tyre. urime direkt nga zemra ime edhe 100 pranvera ditelindje paq perhera. Por duket se 22 vjeçarja Thomas ka vendosur që t’i japë fund të gjitha thashethemeve dhe të […]. Vajza është 16 vjeçe dhe unë nuk di asgjë për këtë djalë. Ata bënin të pamundurën që unë mos ta merrja vesh. Kur ishte vetëm 17 vjeç, ajo ka mësuar nga bashkëmoshatarët e saj se prindërit që ajo jetonte, nuk ishin prindërit biologjikë. Dhe unë e kam zemërën të thyer në mendimin që ju mund ta thoni edhe sot, për një nënë. Azaleja Gashi, vajza e Agim Gashit ka një urim të dhimbshëm për babain e saj të ndjerë. Dhe nuk po e them ashtu siç mund të thuhet në këto raste. Vajza e deputetes demokrate ka vendosur të bëjë një ndryshim të guximshëm të pamjes së saj. Vajzat e Eleonora Giloliminit, nëna 39-vjeçare e cila vdiq në Corinaldo, donin të linin një letër lamtumire në arkivolin e nënës së tyre. E dashur redaksi, dje vajza ime bëri 30 vjeç. Këngëtarja Irini Qirjako është një personazh shumë i dashur për publikun shqiptar. Oj mësuesja ime kur të takova në klasë Ndjeva ngrohtësi sikur në parajsë Po, po, shokë e shoqe unë nuk gabova me mësuesen time fillova e mësova Mirlind Zeqiri, kl. Vajza ime e dashur, Ditën që sheh se po plakem, të lutem që të jesh e duruar, por mbi të gjitha, përpiqu të kuptosh atë që po kaloj. sekretin e djalit vajza s'e kish zbuluar qe djali drogohej ajo s'e kish kuptuar. Vajza e Xhemajl Mustafës, Beriana Mustafa, ka folur në Frontal të T7, rreth vrasjes së babait të saj Xhemajl Mustafës. Në vendin e dekoruar përplot me lule, të cilat formonin emrin e vogëlushes, Arditi shkroi. Vishet ekstravagante, bën shumë tualet dhe i ndërron të dashurit shpesh. Dëshira ime për t'u bërë një artiste kinemaje ishte si një yll që u shua dhe nuk u ndez më kurrë. Azaleja Gashi, vajza e Agim Gashit ka një urim të dhimbshëm për babain e saj të ndjerë. As tigri e as luani As deti e as oqeani As bota me shum mundime S'mund të largoj nga zemra ime. "Vajza e Pirenejve" tregon historinë e dy motrave të ndara prej vitesh, nga përvoja, ideale dhe pasione të ndryshme për jetën. Përkundër trupit të gruas, truri i saj ishte më i vogël se ai i zogut në degë, e fajin për këtë, në një masë të madhe, e kisha edhe vetë. (Letra e një vajze pa lindur akoma në barkun e nënës) I dashur babi, Doja të të falënderoja që kujdesesh kaq shumë për mua, edhe pse nuk kam lindur akoma. Kjo është një marrëdhënie në distancë, pasi Schatz shpesh ka nevojë të fluturojë në vende të largëta, por Michele merr një kopje të aeroplanit në shtrat çdo natë. Mos harro qe Mami te do shume dhe je drita e syve te mij. E dashur vajza ime e ëmbël, Sot zemra ime është kaq e mbushur me dashuri dhe mirënjohje. Siç më thoshin dhe prindërit e mi: “Do kuptosh një ditë kur të jesh prind dhe ti”. Nuk do ta besoni sa vite ka Sancar, aktori shumë i dashur në serialin Vajza e Ambasadorit Nuk do ta besoni sa vite ka Miran, aktori shumë i dashur në serialin Hercai Faqja jonë është një faqe e cila ju’a mundëson t’i shikoni serialet më të fundit dhe më të shikuarat turke me përkthim shqip krejtësisht falas. “Jam e lumtur që vajza ime ka…. Te Dua shume dhe te Puth mami. Vajzat e Eleonora Giloliminit, nëna 39-vjeçare e cila vdiq në Corinaldo, donin të linin një letër lamtumire në arkivolin e nënës së tyre. Shkurta thotë se është e lumtur me karrieren e saj, por edhe të vajzes së saj, Greses. Ishte ky një takim për t'u mbajtur mend. Ne foto eshte perendimi i mahnitshem i diellit ne bregdet dhe ne anen tjeter te fotos eshte vajza ime, e cila eshte e dashuruar me detin. Ishe aq e bukur, aq e zgjuar dhe ke prekur kaq shumë njerëz. Ty nëna ime e shenjta! Ty drita ime që m’ke ndriqu rrugë sa herë që jam verbu Ty nëna ime që kur jam djegur ne furrën e pikëllimit m’ke marrë në shpëtim Ty nëna ime që kur jam zhytur në detin e tragjedive m’ke mësuar si të notoj Ty nëna ime që kur lotët e mijë të kanë përvëluar deri në asht Mi ke fshi me. Lajmin ajo e ka ndarë me ndjekësit e saj në Instagram, ku ka rrëfyer lidhjen e veçantë që kishte me gjyshen, ndërsa tregon se në SHBA dhe nuk ka mundur ta përcjellë për në banesën e fundit. Ato kanë një marrëdhënie shumë të veçantë me njëra-tjetrën. Është e dashur, e bukur si engjëll. Ti qesh me gjithçka dhe më bën të kuptoj sa e bukur është jeta. Por meqënëse më bëri gjithë këto gjëra, më ka futur në konflikt, në fund fare se kam dashur fare. E dashur Nëna ime, Zonja Lili Shyti Skënderi E dashur Lilka ime, e dashur Lulja ime, zambak uji e dashur mrekullia ime e dashur vajza ime që nuk e pata e dashur motra ime që nuk e pata e dashur shoqja ime që nuk e pata me një trup e shpirt me Tim Atë më linde, më dhe gji,më rrite, e dashura Nëna ime unike. Mirela Milori: E ke dashur ndonjëherë këtë njeri? Fatbardha Sinani: Me thënë të drejtën edhe e kam dashur, edhe jo. iq pasi avionët luftarakë goditën shtëpinë e tyre në dy sul. 'Nora ime e dashur, mami është këtu!' - gjenden gjurmë të 15-vjeçares së pafat humbur në Malajzi 10:39 , 09/08/2019 Pas ditë kërkimi të ethshëm në xhunglën e Kuala Lumpur, në Malajzi dhe pas apelit publik të familjes duket se policia vendase kanë gjetur disa gjurmë. Cdo dite mahnitemi me ty, me te rejat qe meson e i perveteson cdo dite e me shume. Një i dashur këndon gjithashtu këngë folklorike për ta, thotë se vajza e ekspeditës ishte një zog i kuq. Kurr s’kam replikuar me asnje koment , po kjo eshte e paverteta me e shemtuar qe me kan lexuar syt. Unë jam Emily dhe po ju shkruaj sepse sot në mëngjes, sapo u zgjova, dëgjova lajmet e këqija në lajme. " Vajza ime e ëmbël, e dashur! Më copëtohet zemra teksa shkruaj këtë letër. 2,724 Likes, 66 Comments - Vajza ime ️ (@kizim. Kur ishte vetëm 17 vjeç, ajo ka mësuar nga bashkëmoshatarët e saj se prindërit që ajo jetonte, nuk ishin prindërit biologjikë. Vajza ime e vogël. E dashur Manjoja, vajza ime është adoleshente. 9,8 mijë pëlqime. Songyl është rritur në jetìmore, ka patur situata tràumàtike që kanë reflektuar në sjelljen e saj. Xhulia e ftuar në “Ka një mesazh për ty” ka treguar historinë e jetës së saj. 20:34 - 13/04/20 mapo. Nuk e dija shoqja ime dashur qe ti po luf toje ndaj perbindeshit me te madh te diteve tona! E dija qe ishe forte shume e forte! Kemi kaluar shume dallge bashke! Po te isha afer teje do ti numeroja nje nga nje te gjitha, se nuk i kam harruar! Por mjafton dhe kaq ! Te kam dashur dhe te dua shume Shpresa Allkanjari Reci!. Ajo ka dashur të njohë nënën e saj, por babai asnjëherë nuk ka pranuar t’i tregojë të vërtetën. Emri juaj tashmë flet shumë për botën e biznesit. Jam një zonjë nga Vlora 48 vjeçe banoj ne Tirane, jam e divorcuar me paraqitje dhe trup te mire. Te jete e sinqerte, mosha 25 deri 30 vjece gjatesia te jete nga 165 e lart,te jete e lezetshme ne paraqitje. 20:34 - 13/04/20 mapo. 717 personas están hablando de esto. Shkrimtarja ka treguar raportin me gjuhën shqipe, duke e quajtur si një gjuhë që e çon tek kujtimet e trishta, dhe dhembja. E dashur vajza ime e ëmbël, Sot zemra ime është kaq e mbushur me dashuri dhe mirënjohje. Duke e përplasur telefonin në fytyrën time, kërkoi që t’i përgjigjesha pyetjeve të sigurisë. Këngëtarja Irini Qirjako është një personazh shumë i dashur për publikun shqiptar. Te Dua shume dhe te Puth mami. Mamaja ime zemerflori ishte e mira e botes,nuk njihte te keqija e ligesi ne brendesine. Ishe aq e bukur, aq e zgjuar dhe ke prekur kaq shumë njerëz. Title: Vera ime pa të dashur Original: Main sommer fast ohne jungs Category: Novel Author: Dagmar Hoẞfeld Albanian translator: Migena Xoxa Publisher: Albas Year: 2019 Pgs: 212 Weight: 0. Nuk mund të vazhdoj me çfarëdo pak kënaqësie. Por një ditë babai i thotë vajzës sime që të shkonte të jetonte me ata duke i kujtuar një shprehje që vajza ime ja thoshte kur ishte e vogël, “Gjysh me mbaj në kurriz se u lodha dhe kur të bëhesh. "E dashur vajza ime, …unë tani jam student, ti s'ke ardhur ende në botë dhe as që e njoh njeriun që do të jetë nëna jote. 2 milionë fansa në Instagram, teksa bën të ditur dhe gjininë e foshnjës. Qekur babai ishte larguar nga familja per dike me te re se mamaja,jeta ime sociale kishte qene me e zeze. Ti qesh me gjithçka dhe më bën të kuptoj sa e bukur është jeta. Ishte ky një takim për t'u mbajtur mend. Por, që atëherë kam punuar shumë, madje, duke refuzuar edhe pushimet e verës me familjen, dhe me prindërit, vetëm e vetëm që të mos mungoja. Më duhet t'ju shkruaj një rresht ose dy për të parë nëse më ndihmon të distancohem nga mendja ime edhe për një çast të shkurtër. Ajo edhe vetë është shumë e talentuar", është shprehur Roberti. Janë mendimet e fundit këto, që më shtynë të shkruaj. Humba vajzat dhe gruan per shkak qe kisha nje te dashur tjeter , Mbeta i vetem sepse edhe e dashura me la gruaja ime nuk deshiron te ma fali kam nje mesazh per - Fillimisht ju përshëndes të gjithëve dhe dua te ngelem anonim. Qante vajza fatin e saj shpërtheu në lot e vaj. Përshëndetje! Ju ftojë të vizitoni blogun tim , pasi në të unë do të hedh materiale te ndryshme, informuese, etj Ju faleminderit :) dhe mos harroni më ndiqni këtu, por pa harruar të bëni subscribe në kanalin tim të. Life is beautiful , don't give up! Nese doni qe kryefaqja juaj te jete. it Nel 1977 mia moglie, sq Le të pretendojme se ti je vajza ime e dashur. “Nona” Parashqa apo Veneranda ishte mamaja e babait tim, në vitet 1920 kishte jetuar në Paris me motrën e saj, e cila ishte e martuar me xhaxhanë e Aleksandër. gjyshja ime e dashur. Për ty i dashur kisha pranua Me uj të mxet me u pervlua Me gur të mullinit me u blua Vetem prej teje mos me u laegua. Ta them une pse nuk e nxjerr vajzen, eshte aq e paster e kulluar sa qe nuk dua ta bejn pis as portalet, as shpirtarat e humbur si puna juaj. E dashure vajza ime sot eshte dita me speciale per ty, eshte koha per te ngrene embelsire dhe te kendojm disa kenge mjafte te bukura. Po pas ndarjes Nurgul tani po përfolet për një lidhje tjetër, e si shkas ishin fotografitë që iu. E di që ai nuk do ta pranonte nëse e dinte se çfarë po bëja. 50+ videos Play all Mix - Gezuar Ditlindjen. I ka kënduar shumë Drenicës. Watch Queue Queue. Ok, ndoshta unë e dija se çfarë të shkruaja. s inkurajoi lidhjen e tyre, duke e ditur shumë mirë që Aliu r. E dashur vajza ime e ëmbël, Sot zemra ime është kaq e mbushur me dashuri dhe mirënjohje. 2020 Italia prej pak ditësh është në alarm prej Koronavirusit, kur deri më tani janë raportuar 6 të vdekur dhe mbi 230 të prekur. E dashur: të gjithë përpjekjet janë të unifikuara dhe bashkuara vetëm e vetëm për të respektuar dhe në shërbimin tënd. Mos harro qe Mami te do shume dhe je drita e syve te mij. Kaia ️ ️ ️ Nje femije i lumtur vetvetiu, e dashur, e çilter, rrebele, kokeforte, e don pavarsine prej tash, impulsive por qe fal dashuri te pafund. Sot mendja ime ndihet e maturuar dhe dashuria ime ndihet e forcuar. Postuar me: December 3, 2014 12:16 pm Email. Së shpejti nuk do të jesh më thjesht vajza ime, do të […]. je ti ajo qe ma fale buzeqeshjen ne qdo hidherim timin je ti ajo qe ma fale gjakun tend per 9 muaj rresht je ti ajo qe naten e bere dite per mua dhe nuk je lodhur fare me punen tende si NENE Nuk di si te te falenderohem jee ti ajo qe mi mesove hapat e para te jetes sime , me tregove rrugen e drejt dhe rrugen e gabuar. Qëkur e pashë, vendosa që ajo do të bëhej gruaja ime. Ok, ndoshta unë e dija se çfarë të shkruaja. Gazetarja doli me lo t në sy në transmetim direkt dhe tha se sapo janë njoftuar ne grupin e prindërve që eshte hapur për këtë shkollë, që një nga mësuesit është konfirmuar pozitiv. ” Në “MTV VMAs” në gusht, gjatë fjalimit të saj Pink foli për vajzën e saj të vogël dhe sfidat e edukimit të një fëmije. Shpresoj qe vajza qe se ka gjetur akoma dashurine e saj ta provoje. Në krye të listës ishtë ''si ta mbani atë të interesuar''. Djali në një klasë me mua nuk pranoi të fejohes me idenë kena kohë dhe kështu nën presionin e familjes e prej inat të tij i thashë po. Unë isha 4 vjeçe dhe ai la të nënkuptohej se nëna ime kishte fjetur me shumë meshkuj dhe se e kishte gënjyer. Oj mësuesja ime kur të takova në klasë Ndjeva ngrohtësi sikur në parajsë Po, po, shokë e shoqe unë nuk gabova me mësuesen time fillova e mësova Mirlind Zeqiri, kl. Prandaj doja te thoja qe te dua shume e je krenaria dhe shpresa ime. "Gruaja ime e dashur", Roberti i bashkohet Norës në fotot e pushimeve në Turqi. Ishte mama e përkryer, bashkëshorte model, shoqe shumë e dashur me kolegët e saj dhe me njerëzit e thjeshtë, si dhe nuse shumë e respektueshme për “nona” Parashqen. Dhe duket se Agnesa e ka hedhur pas krahëve ndarjen dhe ka gjetur një partner të ri. Vajza e këngëtarit të njohur Blero, Tara tashmë është rritur dhe është kthyer në një vajzë të madhe. Për herë të parë në jetën time ndieja se çfarë vlere kishte vajza ime. 2017-10-26 në ora 08:21 dhe madje as në atë moment nuk e kisha. Si të veproj? Si ta bind se është shumë […]. Duke e përplasur telefonin në fytyrën time, kërkoi që t’i përgjigjesha pyetjeve të sigurisë. Te jete e sinqerte, mosha 25 deri 30 vjece gjatesia te jete nga 165 e lart,te jete e lezetshme ne paraqitje. Babai vret vajzën pasi mëson se ajo kishte të dashur një shqiptar. Kerkoj […]. Bambi ne shqip. Rrëfimi: Jam 24 vjeçare, kurse i dashuri im është 23. Por mbi te gjitha ti je motra ime me nje zemer te bute dhe te dua shume motra ime e dashur. "Nënë e dashur,. Ti për mua je Thesar i pacçmuar. Ishte e vështirë të shkoj në këtë pikë në jetë, ku ndjehem shumë e fortë në krahasim me paraqitjen time fizike, sepse më është dashur të luftoj vështirësitë e pafundme për t’u bërë kjo që jam sot. U ndjeva keq, se përse nuk isha unë si mama, ajo që do i kisha thënë shumë gjëra vajzës sime, por pasi e kalova këta, më erdhi mirë që fëmijët. E dashur: Kujdes që mos të humbësh atë që All-llahu ta ka dhuruar pra feminitetin,emocionet, transparencën, ndjenjat e buta, pasionin, mëshirën dhe dhembshurinë, e kujdes nga vrazhdësia, egërsira, dhuna. Me kohë frikohem se dashuria jote do të shndërrohet në urrejtje, durimi yt do të kaloje në zemërim dhe situata e qetë mes nesh do zbehet. Ajo të detyron të bësh gjëra të pamenduara mirë, të detyron të përlotesh e të mos gjesh një zgjidhje Është dhimbja e mëkatit, e drogës, alkoolit dhe duhanit që tashmë, pasi e ke përjetuar këtë dhimbje, janë kthyer në mikun tënd më të afërt. Thenie Per Jeten, Tirana, Albania. Dhe ditet iknin,iknin nje nga nje dhe djali keqesohej,keqesohej gjithmone e me. Sot, kuptova se […]. Shkollat tona kishin vendosur që Hana dhe unë do të ishim një çift i mirë si shoqe letrash, sepse që ta themi troç, ne të dyja, ishin peshkope. Lumnije Mikullovci është bashkëshortja e aktorit më të vjetër që ka Kosova, Adem Mikullovcit. Dua të marr burrin tim dhe të jetoj pranë familjes. Mua nuk më pëlqen mënyra se si jeton familja e burrit tim. Meti i “BB5” bëhet baba: “Mirëserdhe në jetë vajza ime Liora” PRISHTINE – Modeli dhe moderatori kosovar, Meti Alshiqi, një ndër personazhet më të dashur të “Big Brother Albania 5” është bërë baba i një vajze, të cilën e kanë pagëzuar me emrin Liora. Ti gjithmonë ke pasur Shumë durim me mua. Së shpejti nuk do të jesh më thjesht vajza ime, do të […]. Po të të tregoja, kjo nuk do të ishte më befasi. Vajza ime për mua është mbushja e jetës time me gjëra të bukura dhe shpirti im është plot dashuri. kjo sdo te. Nëna e vajzës kujtoi momentet e bukura që kishin kaluar bashkë, duke shtuar se ndonëse jo fizikisht, shpirtërisht Sabrina do të jetë gjithmonë në zemrën e saj. Ata bënin të pamundurën që unë mos ta merrja vesh. 9,8 mijë pëlqime. Vajza ime e dashur, Ditën që sheh se po plakem, të lutem që të jesh e duruar, por mbi të gjitha, përpiqu të kuptosh atë që po kaloj. Nëse, kur flasim, e përsëris të njëjtën gjë një mijë herë, mos më ndërprit të thuash: "E the të njëjtën gjë një minutë më parë". Nuk mund të vazhdoj me çfarëdo pak kënaqësie. Jo, unë e kam dashur vërtet atë vajzë me gjithë shpirt. Po ja qe zoti e paska dashte me shum se ne prandaji e mori afer e ne na la te vegjel , ne nje periudhe teper te. Vajza– E shtunë, e dielë para, nuk e kap dot ligjin më. Jam e sigurte se ti do te dish t’ua mbash gjalle figuren e saj niperve dhe mbesave qe ajo la pas. E dashur profesoreshë, vajza ime nuk e zgjodhi Amerikën për të vazhduar shkollën e mesme, ndonëse e kishte atë mundësi. "Unë nuk jam e zemëruar. ketu mund ti shkruajni poezit ma te bukra per nenen<3. "E dashur vajza ime, …unë tani jam student, ti s'ke ardhur ende në botë dhe as që e njoh njeriun që do të jetë nëna jote. Rrëfimi: Jam 24 vjeçare, kurse i dashuri im është 23. Tashmë je rritur, je bërë grua e pavarur dhe së shpejti do martohesh. Elone e dashur, ti tani je vete nje nene e re. Unë marrë gjithmonë masa paraprake shtesë sa herë që shkojmë për të bërë pazar”, shtoi Emma. Une at djal e njofsha ishum shum afer me shtepi aj ishte refugjat ndersa vajza e lindur ktu. 2 milionë fansa në Instagram, teksa bën të ditur dhe gjininë e foshnjës. Mbi shpirtin tim nuk mund të mendoj për ndonjë gjë tjetër. Krimi ndodhi ne fund të muajit gusht, ndërsa 18-vjeçarja greke ndërroi jetë në spital javën e […]. un punoj qe 26 vite. Këtu nis aventura e saj, për të përdorur reputacionin e ri, që të bëhet vajza më popullore e shkollës. I ka kënduar shumë Drenicës. Burri i saj, Paolo: “Duhet të jem i fortë, nuk mund të qëndroj këtu duke qarë gjithë ditën, kam katër fëmijë të vegjël që kanë nevojë për mua”. Përshëndetje, e dashur! E kuptoj mjaft mirë konfuzionin që iu shkakton sjellja e vajzës. edhe te gjitha. Këngëtarja Irini Qirjako është një personazh shumë i dashur për publikun shqiptar. Kështu që historia e palumtur E Natyrës dhe Sanjarit kthehet në epikë. "Je vajza që kam dëshiruar", Jonida Maliqi bën dedikimin e veçantë për personin e dashur Diel, 01 September 2019 21:26. Përshendetje,jam nje vajz e serioze,e besueshme dhe e dashur me fëmijet. Kur vajza ime më e vogël më pyeti se çka punoj, i pavendosur i thashë se isha punëtor. Prej vitesh punon në të njëjtën ndërmarrje me kontrata projektesh. sekretin e djalit vajza s'e kish zbuluar qe djali drogohej ajo s'e kish kuptuar. 9,8 mijë pëlqime. Përvjetori i Mësonjëtores dhe Dita e Mësuesit, shënojnë një nga elementët kryesorë të Rilindjes, kur përpjekjet e atdhetarëve nën drejtimin e Komitetit Kombëtar sollën çeljen e shkollës së parë kombëtare shqipe, që u caktua në qytetin e Korçës. Këtu nis aventura e saj, për të përdorur reputacionin e ri, që të bëhet vajza më popullore e shkollës. Ti ke një zemër të madhe, inteligjencë dhe shpirt bujar. “O gojëëmbla ime. E gjendur pa asnjë zgjidhje, pa asnjë përkrahje nga prindërit e bashkëshortit dhe në një gjendje psikologjike tepër të rënduar, për shkak të xhelozisë pa shkak nga ana e bashkëshortit, 26-vjeçarja tregon se ka te ntuar madje të vr asë veten dhe dy vajzat e mitura, 3 dhe 4 vjeç. “Vajza ime e dashur, Tani kam filluar t’i kopjoj disa vargje të këndshme. Në një fletë të prerë me formën e dorës së saj, ajo ka shkruar: "Duart e tua, mamushi im, ma mbushin zemrën gjithë gëzim. 2020 Italia prej pak ditësh është në alarm prej Koronavirusit, kur deri më tani janë raportuar 6 të vdekur dhe mbi 230 të prekur. Kitarën e kemi në vend të çiftelisë në këtë rast. Në lidhje skype me Top Channel, Ymeri ka dhënë një version tjetër të historisë së përse vajza e tij nënë e tre fëmijëve braktisi Italinë, mori djalin e vogël dhe u bashkua me ISIS. Jeta e rolit që luaj është shumë e vështirë. Por ti mos u frikëso të vish! Dhe …. Për herë të parë në jetën time ndieja se çfarë vlere kishte vajza ime. Në një status në Facebook, Pacolli ka postuar një foto me Hanën duke i uruar jetë të gjatë e të lumtur, e duke i thënë se ajo është shtylla e jetës së tij. Më duhet t’ju shkruaj një rresht ose dy për të parë nëse më ndihmon të distancohem nga mendja ime edhe për një çast të shkurtër. Gazetarja doli me lo t në sy në transmetim direkt dhe tha se sapo janë njoftuar ne grupin e prindërve që eshte hapur për këtë shkollë, që një nga mësuesit është konfirmuar pozitiv. Në lidhje skype me Top Channel, Ymeri ka dhënë një version tjetër të historisë së përse vajza e tij nënë e tre fëmijëve braktisi Italinë, mori djalin e vogël dhe u bashkua me ISIS. Kush eshte serioz te me kontaktoje ne email : [email protected]. Ymer Çira, është gjyshi i Alvin Berishës, babai i nënës së tij Valbona Berisha e cila u vra në Siri. "Vajza ime e dashur je shumë e bukur dhe të dua shumë!". Ajo mund të bërtasë për një moment, por edhe është vajza më mirëkuptuese në botë. Elone e dashur, ti tani je vete nje nene e re. Gjithë fisi e dinte dhe mbyllnin gojën nga turpi. “Jam e lumtur që vajza ime ka…. Kur te shoh aq te lumtur dhe qe ne cdo kohe rrezaton miresi dhe dashuri me ben te ndjehem dhe une e lumtur dhe krenare qe jam vajza jote. E kaq është dashur që plaga e pambyllur e aktorit të rihapet sërish, duke postuar një mesazh me fjalë prekëse për bijën e humbur. Ajo eshte mikja ime. Porno tregime porno tregime. Madje ata janë përfolur edhe për një propozim të mundshëm martese nga ana e aktorit. Nurgul Yesilcay konsiderohet ndër aktoret më të bukura turke, e cila edhe pse në moshë ende e mban një titull të tillë. Një nënë e di më së miri se si ndihet për fëmijët e saj e më vonë do e ndjesh edhe ti kur të kesh tëndin. Robert Berisha: 'Vajza ime do të jetë e dashura e një reperi' Ishallah ka fatin e mirë! Ndoshta të ketë të dashur një reper. Ishte mama e përkryer, bashkëshorte model, shoqe shumë e dashur me kolegët e saj dhe me njerëzit e thjeshtë, si dhe nuse shumë e respektueshme për “nona” Parashqen. As tigri e as luani As deti e as oqeani As bota me shum mundime S'mund të largoj nga zemra ime. Video Search Result for ditelindjen Mbesa simpatike e Shyhrete Behlulit, njihuni me vajzat dhe burrin Foto galeri: pin. Jam unë, vajza jote që po të shkruan. Bëhet fjalë për Erën vajzën e vogël të tij e cila urimin e parë në këtë ditë speciale e mori nga nëna e saj Ariana. Nëna e vajzës kujtoi momentet e bukura që kishin kaluar bashkë, duke shtuar se ndonëse jo fizikisht, shpirtërisht Sabrina do të jetë gjithmonë në zemrën e saj. E dashur vajza ime e ëmbël, Sot zemra ime është kaq e mbushur me dashuri dhe mirënjohje. Unë jam vetëm e trishtuar. Vecanti lirike të një poeti Shënime për vëllimin poetik "Vajza e manaferrave" të poetit Delo Isufi Shfletimi i librave poetikē tē autorēve vlonjatē, e ka nē natyrēn e tij tē të mbush si pa ndjerē me tinguj dyjaresh dhe harmoni kēngēsh polifonike ,dhe mē shumē se kaq ,tē tē krijojē ndjesinē se gjendesh i rrethuar me. Më ndihmoni! Si mundet një qenie kaq speciale dhe e dashur të bëhet kaq e egër dhe të bërtasë për 45 minuta, me sa zë ka. Unë do të jem i sinqertë dhe do të them se ditët e para të jetës tënde, janë ato që kanë qënë më të vështirat. Kohë pas kohe unë ende luftoj sot dhe nuk jam aspak baba i përsosur. Po, jam vajza nga fshati, e cila ka fituar kuroren e Miss-it të Kosovës e Shqiperisë dhe asnjëherë nuk e kam mohuar origjinen time, madje e kam cekur me krenari vendlindjen time, sepse jam rritur në një familje ku jam edukuar për vlerat e vërteta të njeriut e jo për ndasitë fshat – qytet, ndasitë fetare a racore. vajza ka nje shenj si te kuqe afer buzes, nuk e di a ka nga lindja per shkak qe e kam pa pa pastru pastaj te nesermen kur ma prunen bebin ne dhom e verejta qe ka shej, qka mendoni a i hiqet a ka ndonje mast- krem qe ja largon, mjekja me tha qe i hiqet po ende sju ka hek tash kam vajzen gati 4 jav,. it Nel 1977 mia moglie, sq Le të pretendojme se ti je vajza ime e dashur. ''Motra ime''. Ta them une pse nuk e nxjerr vajzen, eshte aq e paster e kulluar sa qe nuk dua ta bejn pis as portalet, as shpirtarat e humbur si puna juaj. "Nona" Parashqa apo Veneranda ishte mamaja e babait tim, në vitet 1920 kishte jetuar në Paris me motrën e saj, e cila ishte e martuar me xhaxhanë e Aleksandër. E dashure vajza ime sot eshte dita me speciale per ty, eshte koha per te ngrene embelsire dhe te kendojm disa kenge mjafte te bukura. Do i lutem Zotit për ty, përgjigja ime është duke … Çfarë ka ndodhur? Rama ju kërkon falje qytetarëve dhe tërhiqet nga. bleona ka gjetur menyren e saj per te fituar para. Vajza e Albërie Hadërgjonaj, Agnesa u raportua vitin e kaluar se i kishte dhënë fund martesës me bashkëshortin e saj Andi Prenga, me të cilin ka edhe një vajzë të quajtur Elektra. Sot e di, kam krijuar me të një relacion, që nuk është njëlloj si ai i imi me nënën time" tregon Ornela. Vajza e vogël e familjes Beckham ka festuar ditëlindjen e saj të shtatë të martën, me familjen dhe miqtë e saj duke postuar në Instagram edhe foto nga festa. Faqja Kryesore/Aktualitet/ "Vajza ime e bukur", E ëma e 15-vjeçares u shpreh se ato ishin dy shoqe të ngushta dhe e bija e saj ishte mjaft e dashur dhe me sens të shkëlqyer humori. Siç më thoshin dhe prindërit e mi: “Do kuptosh një ditë kur të jesh prind dhe ti”. “E dashur vajza ime, …unë tani jam student, ti s’ke ardhur ende në botë dhe as që e njoh njeriun që do të jetë nëna jote. Fillova punë në Bankën e Shqipërisë si specialiste e thjeshtë dhe aty vazhdoj dhe sot,”- vijon vajza e ish-parlamentares Topalli. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në një familje greke, ku babai vrau me thikë vajzën e tij 18-vjeçare në banesën e tyre ne lagjen "Petroupoli" në Athinë. Shkrime personale | shkurt 2016. Sytë në ngjyrën e dashur të qiellit, gjithaq. Kam dashur që të jenë të dinjitetshme para njerëzve. Contextual translation of "shum bukur motra ime e dashur" into English. Më shqetëson shumë ky fakt, por të gjithë shokët e shoqet e klasës, të paktën kështu thotë ajo, komunikojnë me Facebook. E gjendur pa asnjë zgjidhje, pa asnjë përkrahje nga prindërit e bashkëshortit dhe në një gjendje psikologjike tepër të rënduar, për shkak të xhelozisë pa shkak nga ana e bashkëshortit, 26-vjeçarja tregon se ka te ntuar madje të vr asë veten dhe dy vajzat e mitura, 3 dhe 4 vjeç. Ka një emërtim për njerëz si unë, "në një marrëdhënie të virgjër" dhe mesa duket është e saktë, sepse kam mbushur 54-vjeç dhe nuk kam pasur ndonjë të dashur. Albert Küchler, 1831 Kohët e fundit profesor Ferid Hudhri ka shtruar disa ide rreth pikturës së një vajze shqiptare e cila tani gjendet në Glyptoteket, një muze me reputacion në Kopenhagen, Danimarkë. Nga Desantila Vatnikaj. Zemra ime e vogel, mbesa me e mire ne bote, ti sot ke ditelindjen dhe une me shpirt te uroj me te mirat qe te ofron kjo jete. Jezus i dashur, unë besoj se Ti je Perëndia i bërë njeri për të vdekur për mëkatet e mia, dhe që Ti u ngjalle sërish. Orjola! Dua t'ju pyes për vajzën time. Vajza e saj tjetër, Charlotte është 25 vjeç dhe është distancuar me familjen në shtëpinë e saj. Të don babi shumëëëë🎉💯 ️ #kushkavajzabotenka. Dëshira ime për t'u bërë një artiste kinemaje ishte si një yll që u shua dhe nuk u ndez më kurrë. Skip navigation Sign in. Shpresoj qe vajza qe se ka gjetur akoma dashurine e saj ta provoje. Vajza kishte zënë vendin tim dhe unë atë të nënës që dikur bënte rolin e shefes me mua. Në periudhën e shtatzënisë ajo shikon në ëndërr. Dhe do t'ju falesh atyre per te. Sepse ti nuk je vetem ime mbese por vajza ime qe perhere kam deshiruar ️#. "Kam dashur gjithmonë të ktheja përgjigje gjatë këtyre viteve, por nuk doja të të thyeja zemrën. Më shqetëson shumë ky fakt, por të gjithë shokët e shoqet e klasës, të paktën kështu thotë ajo, komunikojnë me Facebook. Zemra ime qan për familjet që e kanë takuar dhe dridhen, sepse e di se do të mund të godasë ende. Nje leter dedikuar Babait,e bere per ditelindjen e tij enkas nga vajza e tij e vogel (nje nga fanset tona) 16 de septiembre de 2010 a las 00:43 Público Padyshim nga gjerat me te mrekullueshme qe kemi postuar deri me sotme te vertete emocionuese e drithereuese. Check out #QëndrojmënëShtëpi statistics, images, videos on Instagram: latest posts and popular posts about #QëndrojmënëShtëpi. Vajza angleze, Emily Thomas e cila është asistente e aktorit. Nuk më emocionojnë gratë ministre e deputete apo statistika për gra që ja kanë dalë. Për ty i dashur kisha pranua Me uj të mxet me u pervlua Me gur të mullinit me u blua Vetem prej teje mos me u laegua. Vajza ime, Xhoana Nano! Magdalena Alla. Ky është një model. Tani për tani ti je mishërimi i qetësisë, gëzimit, pastërtisë dhe thjeshtësisë. Doja të tregoj historinë e jetës time. E gëzuar dhe mirënjohëse, me gjithë humbjen e hidhur: w01 1/6 23-27. Bambi ne shqip. Kujdes vajza: Meshkujt e këtyre shenja të horoskopit janë tradhëtar 08 I dashur bashkëshort, kurrë nuk e kisha imagjinuar që vajza jonë të ngjante ty kaq. Thenie Per Jeten, Tirana, Albania. E me 7 gusht të këtij viti, ajo kishte ofruar dorëheqjen nga gjitha strukturat e Partisë Demokratike të Kosovës. #HistoriaIme Programi vjen nën drejtimin e Mirela Milorit, gazetares së njohur që na ka përcjellë informacione mbrëmjeve tona përgjatë 20 viteve, dhe rikthehet në #TvKlan, si moderatore dhe bashkëautore e këtij emisioni. Para 12 vitesh teksa të mbaja në krahët e mi, kuptova se çfarë ndjesie është të jesh nënë dhe se sa e fortë do të ishte marrëdhënia midis nesh. Jam Lola nga Tirana, e kompletuar ne cdo drejtim me ekonomi te mirë jam shumë e mbajtur. E dashure vajza ime sot eshte dita me speciale per ty, eshte koha per te ngrene embelsire dhe te kendojm disa kenge mjafte te bukura. Vajza Übersetzung im Glosbe-Wörterbuch Albanisch-Deutsch, Online-Wörterbuch, kostenlos. Jo e dashur, jeta nuk është e thjeshtë por është e bukur. s inkurajoi lidhjen e tyre, duke e ditur shumë mirë që Aliu r. Vajza e aktorit Behar Mera tregon si është të rritësh dy djem. Ai i thotë: Mos qaj, e dashur”. E gjithë bota je Diell i pashuar! 2. LETRA E PLOTË Lidja ime e dashur! Je ti vajza më e madhe, je ti ajo që do të të takojë të kesh barrën më të rëndë e kujtimet më të shumta. Jam e sigurte se ti do te dish t’ua mbash gjalle figuren e saj niperve dhe mbesave qe ajo la pas. vajza ka nje shenj si te kuqe afer buzes, nuk e di a ka nga lindja per shkak qe e kam pa pa pastru pastaj te nesermen kur ma prunen bebin ne dhom e verejta qe ka shej, qka mendoni a i hiqet a ka ndonje mast- krem qe ja largon, mjekja me tha qe i hiqet po ende sju ka hek tash kam vajzen gati 4 jav,. Lindja e foshnjës po afron dhe mesa duket Jon aka vendosur ti kërkojë falje, për diçka që ne nuk e dinim më parë. Vera Bushati zbriste prej katit të katërt me hap të ngadaltë. Shkrimtarja ka treguar raportin me gjuhën shqipe, duke e quajtur si një gjuhë që e çon tek kujtimet e trishta, dhe dhembja. Po më ikën truri. Shkuan 365 dite pa ty, njeriu me i dashur per mua, DAJA IM ! Vetvetja , kjo fjale qe ka shume kuptime dhe qe une e percjell perhere edhe tek motrat e mija, tek djali im dhe vajza ime , por dhe tek nipi e mbesa, te jesh vetvetja , sa gje e bukur eshte dhe sa krenar te ben ne shoqeri. Nurgul Yesilcay konsiderohet ndër aktoret më të bukura turke, e cila edhe pse në moshë ende e mban një titull të tillë. E këtë fat duket se e ka pasur edhe Kënga, e bija e kryetarit të komunës së Gjilanit Lutfi Haziri, shkruan Kosovarja. Kurr s’kam replikuar me asnje koment , po kjo eshte e paverteta me e shemtuar qe me kan lexuar syt.